חיפוש

אז איך בונים אסטרטגיה מרחבית?תכנון משרדים עוסק באופן בו אנשים משתמשים במשרדים. כיצד הם נעים במרחב המשרדי, את מי הם פוגשים וכיצד המרחב מאפשר לממש את הכישורים החברתיים שלהם באופן מקסימאלי.

כדי לתכנן משרדים מדויקים בעבור ארגונים ספציפיים יש להבין היטב כיצד הם עובדים, חושבים ומעל לכל מתקשרים. עלינו לאפשר לעובדים ולמנהלים להיות חלק משמעותי מתהליך התכנון לאפשר להם להביע את דעותיהם ולאפשר להם לבחור בין אלטרנטיבות. עלינו להבין גם את עולם הערכים הארגוני, השפה שלו ומערך הכישורים של האנשים שעובדים בו. עלינו להתאים את העיצוב לעולם שהשתנה לעולם בו חלק מהעבודה נעשית מכל מקום וחלקה (זה שצריך להגדיר היטב למה הוא קשור למקום) יבוצע מהמשרד.

אני מציע תהליך שבסופו יימסר למתכנן ולמזמין העבודה דו"ח אסטרטגיה מרחבית- דו"ח שירכז את האופן שבו מזמין העבודה תופס את המשרד החדש שלו, את הצרכים של מזמין העבודה כפי שנאספו ממנהליו עובדיו ובכלים אובייקטיביים ויציעו מגוון שאלות, סוגיות ופתרונות אשר יהוו את חומר הגלם הבסיסי לתכנון המשרד החדש.

לאחר שיחת הפתיחה והסקר הראשוני אני בוחר את מירב הכלים הדרושים לשם ניתוח המצב הארגוני והמצב המרחבי כדי לייצר אסטרטגיה מרחבית מותאמת. אסטרטגיה כזו תאפשר תכנון מדויק של הפן המרחבי גם לצורך יישום של מדיניות באופן שוטף וגם במקרים של שיפוץ ומעבר מקום משרדי.


לפני מירב התהליכים המתבצעים בעסק נשאלת השאלה מהי התרומה שלהם לשורת הרווח ולתכלית הארגונית. דווקא בהיבטים של המרחב שלו השפעה גדולה על היכולת של עסקים לתפקד וליצור יש פחות התייחסות לשאלות ארגוניות ועסקיות. בתהליך קצר יחסית אפשרי לנתח את המצב הארגוני ולהתאים אותו בהמשך לתכנון אדריכלי מדויק.

תהליך כזה הוא יתרון לארגונים אבל גם למשרדי האדריכלות שיוכלו לקשור בין התכנון להישגים העסקיים של לקוחותיהם.0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול