חיפוש

אז בעצם למה אתם רוצים לחזור למשרד?


הקורונה שינתה את האופן שבו אנחנו מתייחסים ותופסים את המשרדים שלנו. למרות שכבר עשרות שנים מומחים וחזאים טוענים שהמשרד איבד את הרלוונטיות שלו נדרשנו לזעזוע עולמי כדי להבין שהאופן בו אנו משתמשים במשרד הוא לפחות לא הכרחי. יש אפשרויות שונות שיטות העסקה מגוונות ובעצם הגיע הזמן לשאול את השאלה הבסיסית ביותר למה אנחנו זקוקים למשרד? מהו האופן המדויק ביותר בו יוכל המשרד לשרת את הצרכים של הארגון?

מה שברור לחלוטין וכנראה הוא המפתח לתשובה לשאלה הזו הוא הרצון העז של מירב העובדים לשוב לעבודה. כמובן שיהיו מי שיגידו שמדובר ברצון "להחזיר עטרה ליושנה", הרגל, ככה אנשים יודעים ואוהבים לעבוד, זה לא קשור ליעילות ובוודאי לא לפריון, פשוט אזור נוחות.

אני נוטה להסכים חלק מהסיבות קשורות לגמרי בהרגל בסדר הקיים- לכל החברות יש משרד, כך נהוג בענף, זה הבנצ'מארק. זו גם הסיבה שלא נעשו שינויים רדיקאליים במשרד עד כה. אבל וזו הנקודה המעניינת, דווקא עכשיו בזמן הקורונה כשאנשים איבדו את היכולת להיפגש ולעבוד במשרדים הם נשאלו מהי הסיבה בגללה הם מבקשים לחזור. אם נוריד את ההרגל מהתשובות האפשריות, נוכל ללמוד מהן לא מעט על תפקידיו של המשרד ומהי חשיבותו של חלל עבודה משותף ליכולת שלנו כמין וכארגונים לייצר ערך. אם נוסיף לכך את גוף הידע הרחב שהולך ומתפתח בשנים האחרונות על השפעת המרחבים על הרגלי ואופני העבודה שלנו נוכל לא רק ללמוד על תפקידו של המשרד אלא לעצב משרדים מדויקים יותר.

אם אנחנו מבינים שלמשרד יש חשיבות רבה מאוד בהיבטים של מפגש אנושי אבל חשיבות מועטה ליכולת של אנשים ללמוד ולהתפתח, כדאי להפריד בין המטלות ולוודא שעובדים לומדים בביתם ועושים אינטראקציה חברתית במשרד. כדאי לתכנן את המרחב המשרדי כך שיאפשר אינטראקציות ומפגשים ויכלול פחות עמדות למידה או עמדות מחשב פרטיות.

מצורפות תוצאות של סקר (גנסלר) של למעלה מ-2300 עובדים בארה"ב מתעשיות שונות. יותר מ70% ציינו שהם מעוניינים לחזור למשרד והם גם פירטו מהן הסיבות המרכזיות לכך.מדוע אנחנו זקוקים לקשר החברתי ובאיזה אופן הוא קשור למשרד וליכולת לקדם מטרות ארגוניות? לכך אני אקדיש את המאמרים הבאים.

בינתיים אשמח אם תוכלו לסייע ולהגיד מהן הסיבות בגללן אתן מעוניינות לחזור למשרד :-)


0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול