חיפוש

המשרד החדש (רשמים מכנס בינלאומי)

לפני מספר שבועות השתתפתי בכנס בינלאומי שעסק בתכנון המשרד החדש בימים שלאחר המגפה.

אחד המציגים היה האדריכל אולי בלום ממשרדה של זהא חדיד. חדיד שמתבססת על כוח המחשוב בתכנון מבנים ומרחבים הציגה בכנס את הגישה לתכנון מדויק של משרדים. בעזרת בינה מלאכותית וניטור של מרחבי העבודה והסביבה ניתן לשלוט באופן אופטימלי במרכיבי תכנון מרובים ולייצר לאנשים המשתמשים במשרד חווית עבודה אופיטמאלית.

כבר בשלב תכנון צורת המבנה מזינים למחשב פרמטרים רבים על גודל המבנה התאורה שלו ההשתלבות שלו במרחב ועוד ומריצים תוכנה שתיתן רעיונות וצורות להשראה. המעצבים יבחרו ממספר אופציות שתתקבלנה לבסוף ויתנו את חוות דעתם על התכנון הממוחשב. הצורות הבלתי שגרתיות מאפשרות אופטימיזציה של המרחב.בהמשך סוקרת התוכנה את מרחב המבנה המתוכנן ומדרגת (כל ריבוע הוא חלון או נקודת מבט) את הנוף שישתקף מפני המבנה העתידי. הדבר מאפשר למתכנן להתאים בין פנים המבנה לחוץ באופן אופטימלי.


תכנון המרחבים כך שיאפשרו שיתוף פעולה מקסימאלי בין האנשים במרחב על בסיס ניתוח ממוחשב,


תכנון של התקשורת במרחב לאחר העמדת הריהוט ובהסתמך על חוקי אלן.


מהי מידת הפרטיות בכל חלקי התכנית ובמרחב העבודה?


תכנון המרחב הפיזי הופך להיות יותר ויותר מדויק ומבוסס נתונים. ככל שנכנסות מערכות ניטור ומערכות ממוחשבות ככלי עבודה למתכננים וליועצים אסטרטגיים מתקיימת האפשרות לתכנן משרד כך שיענה על הצרכים המדויקים של המשתמשים בו. כמובן שיש חשיבות גם לאסתטיקה ולעיצוב אבל הסתמכות רק על הצדדים הללו לא יכולה וגם לא מתיימרת לשפר את העבודה במשרד ובארגון. תכנון אדריכלי עונה על שאלה. אם תבחרו שהיא תהיה מה יפה? תקבלו משרד מדהים! אם תבחרו שהיא תהיה מה רווחי? תקבלו משרד שישיא לכם רווח.

כדי שהעיצוב יתמוך בשורת הרווח של הארגון עליו להיות מתוכנן. כדי לתכנן יש לייצר בראש ובראשונה אסטרטגיה מרחבית.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול