חיפוש

מעברים הם תהליכי שינוי!
מזל טוב! בשעה טובה!

בחרתם לעשות שינוי בעיצוב המשרד!

החלטתם להחליף מקום של מחלקות, בחרתם להתרחב ולבנות עוד אגף, העברתם חלק מהעובדים לעבודה דיגיטאלית מהבית, אתם משפצים חלל קים ומתאימים אותו לאופי העבודה שלכם.

אולי בכלל כל הארגון עובר למשכן חדש ומודרני.


שינוי בכלל ושינוי של מקום בפרט הוא תהליך משברי, התהליך מציף (ואני רואה זאת פעם אחר פעם) את הקשיים הארגוניים ואת האתגרים הניהוליים על פני השטח. לא פעם המפגש של העובדים עם חלל העבודה החדש הוא משל שמספר את סיפור הקושי שלהם בתוך הארגון. תחושות של חוסר בטחון או חוסר ודאות תפקודית מקבלות ביטוי פיזי בדמות המקום שלי בארגון. העיצוב והתודעה מתערבבים לכדי תחושות חזקות ושאלות שנוגעות לביטחון הבסיסי ביותר בתפקוד, בעשייה ובארגון.


ניהול לא נכון של מעברים עשוי להכניס את המערכת לסחרור, אירוע שמח של מעבר למקום חדש עשוי לתפוס את הארגון ואת מנהליו כשהם לא מוכנים אל מול פרץ של רגשות כעסים או מצוקות של עובדים. תכנון נכון וליווי של תהליך השינוי מאפשרים התרגלות למהלך ויצירה של חוסן ארגוני.

ארגונים משקיעים כספים רבים זמן ועבודה במעברים ובשיפוצים, כדאי להשקיע גם בתהליך המעבר עצמו.


התקופה האחרונה מזמנת לעסקים רבים שינויים מבניים, החוסן הארגוני רגיש בגלל הקורונה. בחודשים האחרונים ייעצתי ללא מעט לקוחות בתהליכי שינוי ומעבר, אל תתמודדו לבד לעיתים גורם חיצוני מאפשר מקום והתבוננות שלארגון בעומס קשה לייצר.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול