חיפוש

מפות שמחות, מפות בריאות מפות מריחות.כשדניאל גרסיה התחיל ללמד בקיימבריג' בוסטון הוא רכש לעצמו זוג אופניים והתחיל לרכב עליהם בכל בוקר מהבית לאוניברסיטה. כדי להגיע הוא הכניס את המסלול לwaze וקיבל את ההמלצה למסלול הנכון ביותר בעבורו. כך מספר ימים הוא נסע על השדרה הראשית בדרך לאקדמיה שמסביבו עוד נוסעים רבים רכבים רעש והמולה. עד שבאחד הימים הוא בחר לרדת מהמסלול הקבוע. שם הוא גילה רחובות צדדיים בהם תנועת המכוניות פחותה בהרבה, יש צמחיה משמעותית יותר, שקט יחסי ציוץ ציפורים ועיר מתקשרת יותר.

כשהוא הבין את זה הוא החליט להקים ולפתח את נושא המחקר שלו- מפות שמחות.

בעצם כדי לחסוך דקות ספורות מהנסיעה שלו שיעבד עצמו גרסיה לתוכנת הניווט ואפשר לקבוע בעבורו לא רק את המסלול אלא גם את ההיגיון המנחה לבחירת המסלול - חסכון בזמן. גרסיה הבין מיד שיש שיטות נוספות לעבור בעיר ושהן לא בנויות על ההיגיון הכלכלי של חסכון בזמן. יש מסלולים יפים יותר, יש מסלולים טבעיים יותר, מסלולים שקטים יותר ועוד. כך יחד עם חבריו הוא התחיל לייצר חיבור בין טכנולוגיה מיפוי תחושות וצרכים אנושיים.


בעצם המפה מאפשרת לבחור דרכים על פי מדדים נוספים שאינם המדד של לוח הזמנים. החוקרים בקשו מנבדקים לחוות דעתם על המרחבים השונים ולדרג אותם מבחינות שונות ושיקללו את המדד לתוך המפות, בכך הם יצרו מפה שיכולה לתת מידע נוסף שאינו קשור רק למרחקים וזמנים.

בהמשך מיפו החברים את המרחב העירוני על פי הריחות שלו ויצרו מפת ריח עירונית.

הם מיפו את מרחבי הריח העירוניים על בסיס מגוון ריחות מריחות של טבע, ריח של פליטות או ריח של בעלי חיים.


אותו מיפוי בוצע כדי לבדוק את הקולות העירוניים, תחבורה, אנושיים טבע וכד':לבסוף ובהמשך לפעילות הם מיפו את הבריאות של התושבים באזורי העיר השונים על בסיס הצריכה שלהם במכולת המקומית. כלומר הם בדקו דאטה של חנויות מכולת בשכונות השונות ועל פי מרכיבי המזון שנרכשו בנו את המפה של מידת ההשמנה הצפויה באזור.
תארו לעצמכם מיפוי דומה של המרחב הארגוני, מן הסתם המשתנים יכולים וצריכים להיות שונים אבל הם בהחלט יכולים לאפשר שליטה והבנה טובה יותר של ההתרחשות הארגונית. תארו לעצמכם אפליקציה שמציעה תנועה נכונה יותר במרחב לצורך מפגשים מקצועיים וספונטניים לעובד או מפה שיודעת למפות את מידת האושר הארגוני על פי מחלקות וקבוצות עובדים או את מידת שביעות הרצון של העובדים בזמנים נתונים.
0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול