חיפוש

workspace strategy.

הקורונה אפשרה לארגונים לערוך את אחד הניסויים הגדולים ביותר לגבי האופן בו אנחנו משתמשים במשרד. היא בעצם חייבה את מירב הארגונים למצוא דרכים להתנהל ללא המשרד ובעבודה מרחוק. על ידי הניסוי התגלה בעצם לשם מה המשרד משרת אותנו ובאיזה אופנים ניתן להסתדר בלעדיו.

כדי להבין איך יהיה נכון לחזור למשרד אחרי הקורונה על ארגונים להשקיע חשיבה וזמן ולפתח דרכים בהן הם ישתמשו במשרד. למעשה על ארגונים להבין שעד היום המשרד שימש מרכז לשני מרחבי עבודה, המרחב הדיגיטאלי והמרחב הפיזי. לשני המרחבים יש משמעות ביצועית לגבי הארגון וכל אחד מהם מרכז בתוכו שלל מטרות שעל הארגון לבצע כדי לשמר את הרווחיות שלו. אמנם חלק מהפעילות המתבצעת במרחבים הללו אינה בעלת קשר ישיר לרווח של החברה אבל לחלקן יש חשיבות עקיפה וחשיבות מכרעת.

לדוגמא המרחב הפיזי מצטיין ביכולת שלו לייצר תקשורת מורכבת רבת ממדים בין העובדים, ארגונים מקצועות או כישורים שניזונים מהיכולת הזו יצטרכו לשמר את הפלטפורמה הפיזית כדי להמשיך ולספק את הסחורה באופן מתמיד. כישורים אחרים כמו למשל למידה אינם דורשים רק ( בעיקר מדובר בסוג מסוים של למידה) עבודת צוות ויכולים להתקיים במרחבים פרטיים למעשה מכל מקום.

כדי להצליח ולמקד את אופני הפעילות במשרד ולשלוט ביכולת של העובדים לבצע את המשימות על הצד הטוב ביותר יש לאפשר להם מרחבי עבודה שיתנו מענה על שלל הצרכים המשימתיים הארגוניים והחברתיים שלהם. בארגונים רבים התחילו להעסיק באופן קבוע אנשים שזה תחום ההתמחות שלהם בניית מרחבי עבודה מועילים ומתוכננים. בארגונים שבהם יש ממונה כזה הוא גם יכול לאפשר ניטור של מרחבי העבודה ודאגה לסביבת העבודה גם באספקטים נוספים להם יש חשיבות לביצועים- מידת התפוסה בחדרים, צריכת האנרגיה הארגונית, ניטור מצב המיזוג ואיכות האוויר, שליטה בתאורה המשרדית ובתמהיל של אור יום אור לבן ואור צהוב, ניקיון המשרד, ריחות וצבעים, מצב הצמחייה הטבעית ועוד.

כל אלה אינם עניין של מה בכך הם לא דבר שנחמד שיהיה בעסק כתוספת, לכל מרכיב כזה יש גוף מחקרי ברור ומדויק שיודע לתכנן ולהגיד כמה כסף יחסך או יתווסף לעסק כתוצאה משימוש נכון בכל אחד מהמרכיבים.

הקורונה שמה את המרחב במרכז ההתייחסות הארגונית כדאי ומומלץ למנהלים ולאנשי הHR לא להתעלם מכך ולנצל אותה כדי להגדיל את הרווחיות העסקית.

0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול